JEZDECKÁ ŠKOLA » Jezdecký kroužek pro děti
Jezdecké kroužky, jezdecké soustředění a letní tábory s výukou jízdy na koni pro děti jsou v roce 2019 spolufinancovány Zlínským krajem

Činnost Jezdeckého klubu byla v roce 2019 podpořena Zlínským krajem a to nejvýznamnější novinkou jakou bylo pořízení nového skokového materiálu – 5 tréninkových překážek a 6 kavalet, které se dají spojovat a kombinovat do různých parkurů v rámci lekcí v jezdeckých kroužcích, na táborech i jezdeckých soustředěních.

V tomto roce proběhlo pololetní, jarní a podzimní jezdecké soustředění. Jarní jezdecké kroužky rozděleny na dva pro začátečníky a středeční pro pokročilé jezdce. V létě proběhly 3 příměstské tábory a 1 pobytový. A na podzim opět běh jezdeckých kroužků dvě skupiny začátečníků a mírně pokročilých, středeční skupina pro pokročilé děti. Již tradičně podzimní kroužky završilo závěrečné setkání dětí a rodičů při divadle dětí o sv. Martinovi s následnou světýlkovou slavností s občerstvením, které si připravili děti sami.

„Díky spolufinancování Zlínského kraje se tak v této jezdecké sezóně významně posunul skokový trénink dětí s našimi koňmi a působí tak velkou radost z pokroků v jezdeckých dovednostech dětí našeho klubu“, informovala předsedkyně a cvičitelka jezdectví Michaela Bičová.

 

Napsali o nás: Jezdecké kroužky na Biofarmě Březová a jejich “závěrečná“ se svatým Martinem

 

Ve čtvrtek 23. listopadu 2017 proběhlo závěrečné setkání dětí ze všech tří skupin jezdeckých kroužků. Samotné děti si již tradičně připravily divadlo o sv. Martinovi se světýlkovou slavností na rozloučenou s podzimním blokem výuky jízdy na koni v jezdeckých kroužcích.

Vedoucí jezdeckých kroužků připravila malé občerstvení a krátký proslov, ve kterém poděkovala rodičům, dětem za jezdecké pokroky a za podporu činnosti Jezdeckého klubu Zlínskému kraji. „Díky této podpoře Zlínského kraje jsme pořídili nové školní jezdecké sedlo, které je univerzální a vhodné na drezůru i skokovou přípravu dětí. Dále také například podsedlové dečky, uzdečku, odpocovací deky pro koně, příslušenství k novému sedlu.“ Dále se zmínila o dalších plánech jako je v budoucnu nutnost vybudování zázemí pro děti a kryté jízdárny.

„Touto akcí se podzimní blok jezdeckých kroužků uzavřel, nadále zůstává možnost objednání individuálních lekcí výuky jízdy na koni, která u nás probíhá jak v zimě, tak po celý rok“, sdělila portálu Horní Podřevnicko vedoucí instruktorka jezdeckých kroužků Michaela Bičová


 

 

 

Více fotek můžete shlédnout v článku na webu Horního Podřevnicka: www.hornipodrevnicko.cz/clanky