JEZDECKÁ ŠKOLA » Jezdecký kroužek pro děti
Jezdecké kroužky, jezdecké soustředění a letní tábory s výukou jízdy na koni pro děti jsou v roce 2022 spolufinancovány Zlínským krajem

V roce 2022 proběhly plánované aktivity Jezdeckého klubu. Jezdecké kroužky jarní o 15ti, 10ti lekcích po třech hodinách. Na podzim – podzimní jezdecké tréninky v kroužcích o 10 ti lekcích po 3 hodinách. Celkem 4 skupiny dětí, z toho 2 začátečníků a mírně pokročilých a 2 skupiny pokročilých dětí, které samostatně jezdí na koni ve všech chodech i se skokovou průpravou. Všechny tyto kroužky byli zrealizovány v celkovém časovém rozsahu 290 hodin. Jezdecké soustředění - o jarních prázdninách – 5 denní a 2 denní o podzimních prázdninách. Letní tábory pro děti byly zrealizovány tři příměstské hlavně pro mladší děti a jeden týdenní pobytový pro starší jezdecky pokročilejší děti. Zúčastnili jsme se také závodů poníků, kde se podařilo ihned poprvé v debutu s tříletým mladým shetlandským poníkem po 3 měsíčním tréninku vyhrát. Byli jsme vlakem na výletě na 132. Velké Pardubické, z které jsme měli velké zážitky.

Na závěr jezdecké sezóny jsme se rozloučili tradičním závěrečným setkáním dětí a rodičů s divadlem dětí o sv. Martinovi a světýlkovou slavností s občerstvením, kdy proběhlo i setkání všech členů Jezdeckého klubu.

Za podpory Zlínského kraje jsme opět rozšířili rozsah jezdeckých tréninků pro větší počet dětí i s pomocí instruktorů. Dotace byla využita zejména na výplatu dohod pro  instruktory jezdeckých tréninků v kroužcích a ostatních jezdeckých aktivit klubu.

 

Jezdecké kroužky, jezdecké soustředění a letní tábory s výukou jízdy na koni pro děti jsou v roce 2020 spolufinancovány Zlínským krajem

 

Činnost Jezdeckého klubu byla v roce 2020 opět podpořena Zlínským krajem.

Rok 2020, který byl rokem omezení i sportovních aktivit. Přestože se omezení dotýkali i sportovních aktivit, zvládli jsme zrealizovat téměř všechny plánované aktivity. Jezdecké jarní i podzimní kroužky musely být rozděleny do menších počtů. Jezdecké soustředění byly zrušeny a nahradili je individuálními lekcemi. Letní tábory proběhly a to všechny 4 turnusy pobytové i příměstské. Tradiční závěrečné setkání dětí a rodičů s divadlem dětí o sv. Martinovi s následnou světýlkovou slavností a občerstvením jsme tentokrát museli oželet z epidemiologických důvodů.

Díky spolufinancování Zlínského kraje jsme tak učinili radost dětem novými jezdeckými softshelkami s výšivkou loga Jezdeckého klubu, když některé aktivity musely být omezovány a nebo zrušeny, informovala předsedkyně klubu Michaela Bičová.

 

 

Jezdecké kroužky, jezdecké soustředění a letní tábory s výukou jízdy na koni pro děti jsou v roce 2021 podpořeny Zlínským krajem

 

 

 

V roce 2021 proběhly všechny plánované aktivity Jezdeckého klubu. Jezdecké kroužky jarní i podzimní po 15 i 10 lekcích po třech hodinách, v celkovém rozsahu 270 hodin. Jezdecké soustředění - o jarních prázdninách – 5 denní a 2 denní o podzimních prázdninách. Letní tábory jsme uskutečnili tři příměstské a týdenní pobytový s výukou jízdy na koni. Na závěr jezdecké sezóny jsme uspořádali dvě rouzloučení tradičním závěrečným setkáním dětí a rodičů s divadlem dětí o sv. Martinovi a následnou světýlkovou slavností s občerstvením.

Díky spolufinancování Zlínského kraje jsme tak mohli rozšířit rozsah jezdeckých tréninků pro větší počet dětí i s pomocí dalších instruktorů. Dotace byla využita na výplatu dohod instruktorů jezdeckých kroužků, 7 dní jezdeckých soustředění pro děti a pořádaných táborů pro děti. Zájem dětí o jezdecký sport v posledním roce u nás v klubu významně vzrostl, což může být z důvodu předchozích omezení a rušení sportovních aktivit.