CO NABÍZÍME » Další aktivity s koňmi » Hipoterapie a cvičení na koni
Cvičení na koni pro děti

_c_28Ondracviceni.jpg

 

Cvičení na koni je výborným začátkem před skutečným ježděním. Není nutné, aby každý začátečník nebo děti, které rádi jezdí na koni prošly voltižním tréninkem.

Cvičení je vhodné zejména z několika důležitých vlastností, které jezdec potřebuje:

 

  • posiluje odvahu

 

  • uvolňuje tělo - svaly i šlachy, zlepšuje pohyblivost kloubů

 

  • podporuje koordinaci celého těla

 

  • zlepšuje vnímání rovnováhy a její udržování

 

  • učí jezdce zcela nezávisle na sobě ovládat končetiny, hlavu, trup a myšlení, což je velmi důležité pro další citlivé "řízení" koně,

 

  • navíc mohou mnohé cviky zcela cíleně zbavit některých zdravotních problémů

 

OndravyjizdkaEmi.jpg

 

 

 

 

http://www.hiporehabilitace-cr.com/vzdelavaci-system-chs/kurz-psychoterapie-pomoci-koni/


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

O projektu Hipoterapie 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V roce 2018 projekt Hipoterapie, který byl podpořen Zlínským krajem, začal aktivně probíhat již od března díky teplejšímu jaru.  Hlavní hipoterapeutkou je klisna Lilly, na které v rámci podpořeného projektu Hipoterapie odjezdilo u nás na farmě 25 klientů celkem 252 hodin.

 

Našimi klienty byli děti i dospělí s různým zdravotním postižením. U dětí nejčastěji DMO, u dospělých mentální retardace nebo kombinované postižení, psychiatrická diagnóza. Pracovali jsme s jednotlivci i ve skupině. Hipoterapie probíhala vždy individuálně dle potřeb každého klienta. Při práci využíváme stájí a jízdárnu pro kontaktní terapii i hipoterapii. Několikrát jsme navštívili klienty i přímo v jejich domově na Domově na Dubíčku. Při hipoterapii jsou viditelné velké pokroky u klientů na které hipoterapie léčebně působí v rovnováze, uvolnění, v psychické pohodě, zlepšení komunikace, paměti, soustředěnosti, celkově posiluje zdraví. Někdy při lekci stačila malá změna např. zapletení hřívy do copánků a klienti měli obrovskou radost z takové novinky na jejich Lilly.

 

Klisna Lilly byla v tomto roce v rámci projektu Hipoterapie podpořeného Zlínským krajem certifikována Českou hiporehabilitační společností a získala licenci hiporehabilitačního koně zařazeného do hipoterapie, aktivit s využitím koní, psychoterapie pomocí koní i kontaktní terapie.

 

Pevně věřím, že se nám i v příštím roce bude dařit pokračovat v této činnosti a nadále přinášet radost všem, kterým hipoterapie pomáhá.