O NÁS » O mě
Profesní profil

Michaela Bičová, DiS.

 

Motto:

„Se skromností a pokorou předávat své zkušenosti a znalosti.“

To, že klienti odchází s úsměvem a dále se dělí o svůj zážitek s ostatními, jistě není samozřejmost.

Michaela Bičová je sociální pedagog a pracuje jako trenérka koní, jezdkyně, instruktorka a cvičitelka jezdectví s dětmi i dospělými. Založila Jezdeckou školu na Březové a věnuje individuální nebo skupinové hodiny dětem a zdokonalovací lekce dospělým. Hipoterapií se zabývá od doby, kdy se seznámila s klisnou Lilly plemene appaloosa, která přináší změnu lidem s různým zdravotním postižením.

 

 

  • Od roku 1998 pracovala jako sociální pedagog v Pedagogicko psychologické poradně ve Zlíně se zaměřením na oblast prevence sociálně patologických jevů, konzultace, poradenství lektorská činnost vzdělávacích programů pro děti a učitele od základních po střední školy.
  • V letech 2001 – 2011 pracovala ve státní správě a samosprávě na sociálním odboru Krajského úřadu Zlínského kraje. Dva roky v oblasti sociální práce s nezletilými a mladistvými, později konzultační a koncepční činnost v oblasti sociálních služeb a neziskového sektoru.
  • Od roku 2012 se na plný úvazek zaměřila na ekologické zemědělství, chov a trénink koní, který dosud byl jejím dlouholetým koníčkem a sportovní aktivitou. Při vzdělávání dospělých při firemním vzdělávání, vzdělávání ve státní správě a neziskovém sektoru se jako externí mentor zaměřuje zejména na tři oblasti: komunikaci a prodejním dovednostem, sociálně pedagogické a instruktáži při sportovní výuce jízdy na koni. Jako lektorka vyučuje nejvíce témata v oblasti obchodní, sociální a měkkých dovedností. Jako odborník v pomáhající profesi ze sociálního pedagoga se vyprofilovala na mentorku a lektorku předávající své nabyté zkušenosti a dovednosti z praxe a výcviků.

Certifikace, kurzy a výcviky:

  • 2018 - akreditovaný vzdělávací kurz - instruktor jezdectví v Brně
  • 2015 absolvovala výcvik externí mentor. 2007 - manažerský výcvik zaměřený na komunitní práci v samosprávě.
  • 2005 licence - trenérský kurz dostihových koní JC ČR, licence trenér majitel
  • 1998 - 2001 sebezkušenostní výcviky.
  • 1999 dlouhodobý výcvik dramaterapie a arteterapie. Workshopy a semináře zaměřené na manažerské dovednosti, time management, team building, zvládání obtížné komunikace a jiné měkké dovednosti, TKI – krizová intervence (1999 - 2001)

Reference:

Zlínský kraj – odbor sociálních věcí, Magistrát města Zlína, Vzdělávací agentury: Palatinum Campus a Tempo training consulting, Sivena Mgr.  Blanka Hudecová, Zlínská koučovací platforma, Jezdecký klub Biofarma Březová, z.s.