O NÁS


O nás

Jsme malá farma, která se zabývá chovem a tréninkem koní. Poskytujeme výuku jízdy na koni, vození malých dětí a pro pokročilé individuální vyjížďky do terénu. V současnosti máme ustájené 3 koně.

K areálu farmy přiléhají výběhy pro koně a ovocný sad. Při práci s koňmi mimo výuku využíváme možnosti vyjížděk do okolní přírody a také ovál dostihové dráhy k tréninku koní, který měří 1500m v písku. Naše farma je vzdálena od dostihové dráhy cca 5min krokem na koni.

Ovocný sad, který přiléhá k pozemku je od roku 2011 zařazen v ekologickém zemědělství. Nyní je sad v přechodném období z konvenčního zemědělství a v roce 2015 bude jeho produkce ovoce bio. Jsou zde zejména trnky, durancie, jabloně, hrušně, ale i třešně, broskvoně a ořechy. Rádi bychom se později zaměřili na produkci sušeného ovoce v bio kvalitě. V sadu je travní směs vhodná pro koně a každoročně si sušíme vlastní seno.

Ekologické zemědělství symbolizuje návrat k tradičnímu způsobu zemědělství. Ideální je propojení rostlinné a živočišné výroby z důvodu využití při hnojení organických hnojiv, které nazatěžují přírodu. O zvířata je pečováno v souladu s welfare při respektování jejich přirozených požadavků a chování. Proto upřednostňujeme ustájení anglického typu boxů pro koně. Hospodaření je v souladu s přírodou. Důležitější je kvalita před kvantitou při výrobě potravin. Potraviny, které pochází z ekologického zemědělství se podrobují od začátku do konce jejich výroby mnoha přísným kontrolám. Proto produkty BIO zaručují zákazníkovi nadstandardní kvalitu.

.